flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ

                                                                                             «ЗАТВЕРДЖЕНО»

 Протоколом  загальних зборів

 трудового колективу №2  від 23.06.2017 р.

 

 

ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ

КЕГИЧІВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Правила внутрішнього трудового розпорядку Кегичівського районного суду (далі – Правила) розроблені відповідно до вимог ст. 43 Конституції України, Кодексу законів про працю України, законів України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про державну службу», Положення про апарат суду, інших нормативно-правових актів.

1.2. Правила поширюються на працівників апарату Кегичівського районного суду та є обов'язковими до виконання, а також на суддів – з урахуванням положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

1.3. Правила визначають засади регулювання трудових відносин і запроваджуються з метою забезпечення якісного виконання завдань, покладених на апарат суду, вдосконалення організації праці та підвищення її ефективності, раціонального використання робочого часу, а також зміцнення трудової дисципліни.

1.4. Правила доводяться до відома працівників під підпис та вивішуються на дошках оголошень у приміщеннях суду.

1.5.Громадяни України,призначені чи обрані  на посаду судді, прийняті на державну службу чи на роботу до суду повинні бути ознайомлені з Правилами внутрішнього трудового розпорядку.

 

 2. ОСНОВНІ ПРАВА ТА ОБОВЯЗКИ ГОЛОВИ СУДУ, А ТАКОЖ КЕРІВНИКА АПАРАТУ ПО ОРГАНІЗАЦІЙНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЮ ДІЯЛЬНОСТІ СУДУ.

2.1. Голова суду:

- представляє суд як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами;

- визначає адміністративні повноваження заступника голови місцевого суду;

- контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить керівникові територіального управління Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;

- видає на підставі акта про призначення (обрання) суддею чи звільнення судді з посади відповідний наказ;

- повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України про наявність вакантних посад у суді в десятиденний строк з дня їх утворення;

- забезпечує виконання рішень зборів суддів місцевого суду;

- контролює ведення в суді судової статистики, дбає про інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;

- забезпечує виконання вимог щодо підвищення кваліфікації суддів місцевого суду;

- вносить на розгляд зборів суду пропозиції щодо кількості та персонального складу слідчих суддів;

- здійснює заходи для забезпечення кожного судді, працівника апарату суду робочим місцем, яке гарантує охорону здоров’я і безпечні умови праці;

-  здійснює інші повноваження, визначені законом.

У разі відсутності голови суду виконання його обов'язків здійснюється іншим суддею, відповідно до встановленого розподілу обов'язків щодо організації діяльності суду.

2.2 Керівник апарату суду:

- несе персональну відповідальність за належне організаційне забезпечення суду, суддів та судового процесу, функціонування автоматизованої системи документообігу, інформує збори суддів про свою діяльність;

-  призначає на посаду та звільняє з посади працівників апарату суду, застосовує до них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення. Добір працівників апарату суду здійснюється на конкурсній основі.

 

 3. ПОРЯДОК ПРИЙНЯТТЯ ТА ЗВІЛЬНЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ СУДУ

3.1. Порядок прийняття на державну службу та на роботу, припинення державної служби і звільнення з роботи працівників апарату суду визначається Законом України «Про державну службу» та Кодексом законів про працю України.

3.2. При прийнятті на роботу  до апарату суду на державну службу на посади категорій Б-В здійснюється на конкурсній основі відповідно до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 р. № 246, якщо інше не встановлено законодавством, для інших працівників, посади яких не належать до посад державних службовців, конкурс не проводиться.

(пункт 3.2  розділу 3  внесено зміни згідно  протоколу  зборів   трудового колективу№2 від  23.06.2017 р.)

3.3. Призначення, переведення та звільнення працівників апарату суду здійснюються на підставі наказу керівника апарату, про що вони ознайомлюються під підпис.

3.4. Прийняття та звільнення суддів здійснюється у порядку, передбаченому Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

 

4. ОСНОВНІ ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СУДДІВ, ПРАЦІВНИКІВ АПАРАТУ  СУДУ

4.1. Судді мають право на:

4.2. Працівники апарату суду мають право:

      – брати участь у розгляді питань і прийнятті рішень у межах своїх повноважень;

      – на повагу особистої гідності, справедливого і шанобливого ставлення до себе з боку керівників, співробітників і громадян;

     – на оплату праці залежно від посади, яку вони займають, рангу, що присвоюється державним службовцям, досвіду та стажу роботи;

     –  на здорові, безпечні та належні для високопродуктивної роботи умови праці;

     – на просування по службі з урахуванням кваліфікації та здібностей, сумлінного виконання посадових обов'язків, участь у конкурсах на заміщення посад більш високої категорії;

    – на захист своїх законних прав та інтересів у вищих державних органах і в судовому порядку.

  Працівники апарату суду мають також інші права відповідно до чинного законодавства України.

4.3. Судді, працівники апарату суду зобов’язані:

 Обсяг конкретних обов'язків кожного працівника апарату суду визначається відповідними положеннями та посадовими інструкціями, затвердженими керівником апарату в установленому порядку.

  Обов’язки суддів здійснюються згідно із Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

4.4. Судді, працівникові апарату суду забороняється:

 

 5. РОБОЧИЙ ЧАС ТА ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ. ЧАС ВІДПОЧИНКУ

5.1. Для суддів, працівників апарату суду встановлюється 40-годинний п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями (субота і неділя) і наступною тривалістю робочого дня: початок – о 8.00, перерва на обід – з 12.00 до 12.45, закінчення робочого дня – о 17.00 )у п”ятницю – о 15.45, у передсвяткові дні робочий час зменшується на одну годину).

5.2. Прийом громадян працівниками апарату суду ведеться протягом робочого часу або встановленого головою суду графіку.

5.3. Голова суду вправі переносити час початку (закінчення) робочого дня для суддів і працівників апарату суду.

5.4. Судді та працівники апарату суду можуть бути залучені до надурочних робіт у порядку і на умовах, що передбачені законодавством, або з метою закінчення розгляду справи, якщо його розгляд почався протягом робочого дня.

5.5. Черговість надання щорічних відпусток суддям встановлюється головою суду, працівникам суду керівником апарату суду  з урахуванням забезпечення постійної роботи суду і сприятливих умов для відпочинку його працівників, за бажанням суддів чи працівників суду, чергова відпустка може надаватись частинами, при цьому тривалість однієї частини не може бути менша за встановлений законом строк. Графіки відпусток складаються на кожний календарний рік не пізніше настання цього року і доводяться до відома всіх суддів та працівників апарату суду.

Працівникам апарату суду (крім державних службовців), які працюють на персональних комп’ютерах (незалежно від виду монітора) не менше половини тривалості робочого дня надається щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів.

(пункт 5.5 розділу 5 доповнено абзацом 2 згідно протоколу загальних зборів   трудового колективу№2 від  23.06.2017 р.)

5.6. Забороняється в робочий час:

 

 6. ЗАОХОЧЕННЯ ЗА УСПІХИ В РОБОТІ

6.1. За зразкове виконання службових обов’язків, бездоганну  працю та інші досягнення в роботі  передбачаються такі заохочення:

 - подяка;

 - грамота

 - премія.

 6.2. За сумлінну безперервну працю на державній службі, зразкове виконання посадових обов'язків виплачується грошова винагорода в розмірі та порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

6.3. Заохочення оформляється наказом голови чи керівника апарату суду, оголошується працівникові апарату або всьому колективу і заноситься до трудової книжки.

 

 7. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПРАЦІВНИКІВ СУДУ ЗА ПОРУШЕННЯ ТРУДОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ

7.1. За порушення передбаченої цими Правилами трудової дисципліни, невиконання або неналежне виконання посадових обов'язків до працівника апарату суду може бути застосовано догану або звільнення.

Крім того, за порушення обмежень, пов'язаних із проходженням державної служби, а також за вчинок, ганебний для державного службовця, або такий, що дискредитує суд, до державного службовця можуть застосовуватися такі заходи дисциплінарного впливу як :  попередження про неповну службову відповідність та затримка до одного року у присвоєнні чергового рангу або у призначенні на вищу посаду.

7.2. Притягнення до дисциплінарної відповідальності проводиться в порядку, визначеному законодавством.

7.3. Якщо протягом року з дня накладання дисциплінарного стягнення працівника апарату суду не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, вважається, що він не мав дисциплінарного стягнення.

7.4. Якщо працівник апарату суду не допустив нового порушення трудової дисципліни, сумлінно та якісно виконував посадові обов'язки, стягнення може бути зняте до закінчення одного року.

 7.5. Зняття дисциплінарного стягнення оформлюється наказом керівника апарату суду, про що оголошується працівникові апарату під підпис.       

7.6.  Застосування дисциплінарної відповідальності до суддів здійснюється у порядку, передбаченому Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

 

             8. ПРОПУСКНИЙ РЕЖИМ

8.1.Вихід на роботу в неробочий час, в т.ч. у святкові, вихідні дні, здійснюється:

- суддями - за згодою голови суду;

- працівниками апарату – за згодою керівника апарату суду, інших осіб з дозволу голови суду.

 

 

  Керівник апарату

  Кегичівського районного суду                                                                                                                       О.В. Мирощенко