flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Хто лобіює нові правила для адвокатів?

04 квітня 2016, 13:14

 Хто лобіює нові правила для адвокатів?

 Рада з питань судової реформи при Президентові України підготував проект змін до Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Цей законопроект має на меті розширення професійних прав і обов'язків адвокатів, гарантій здійснення адвокатської діяльності, а також видів такої діяльності; удосконалює процедуру допуску до професії; вносить зміни в систему органів адвокатського самоврядування та багато інших. ін.

Своєю думкою щодо законопроекту з «Судово-юридичної газетою» поділився суддя Конституційного Суду України, екс-голова ВАСУ Олександр Пасенюк.

«На мою думку, усунути від участі в суді правозахисника буде неправильно. Так, дійсно, за окремими категоріями справ треба допускати тільки адвоката.

Припустимо, у Франції, Німеччині, в касаційних і апеляційних судах, в певній категорії справ виступають адвокат і спеціалізований адвокат, який працює тільки по цих справах. Іноді допускаються люди непрофесійні, щоб представляти інтереси, припустимо, незацікавлених осіб. Але це лише винятки.

А коли така ідея пронизує весь законопроект, то це не зовсім правильно. Адже практично положення проекту просувають адвокатську монополію. Професійні люди, правозахисники більше не зможуть представляти інтереси простих громадян в суді. Крім цього, з огляду на, що у нас через муніципальну адвокатуру збираються надавати безкоштовні послуги, - це нонсенс.

Адвокат надає платні послуги. Причому плата за надання правової допомоги дуже висока. За радянських часів це була громадська організація, і вона окупилася. А зараз адвокат повинен орендувати приміщення, платити зарплату того ж бухгалтеру, тобто він знаходиться на самозабезпеченні. І, природно, для того, щоб організувати його роботу, необхідні високі гонорари. Власне тому, напевно, закон і лобіюється », - підкреслив суддя.

Особи можуть подавати додаткову інформацію стосовно своєї освіти, досвіду роботи, професійного рівня і репутації (копії документів про підвищення кваліфікації, присвоєння наукового ступеня або вченого звання, характеристики, рекомендації, наукові публікації тощо).