Те, чого одні з нетерпінням чекали, а інші побоювалися, здійснилося - 2 червня 2016 року парламент прийняв нову редакцію Закону «Про судоустрій і статус суддів», після чого, не роблячи перерви, - зміни до Конституції України в частині правосуддя.
Своєю позицією в цьому питанні з «Судово-юридичної газетою» поділилася суддя Жовтневого районного суду міста Полтави Лариса гольник.
«У законах можна написати багато чого, але якщо їх не дотримуватися, то і працювати вони не будуть. І зараз судді при прийнятті судових рішень незалежні, але існує певна адміністративний тиск.
Я заявила і задокументувала злочин (йдеться про заяву Л. гольник про тиск з боку мера міста Полтави Олександра Мамая у справі про адміністративне правопорушення - прим. Ред.), але тепер відчуваю тиск на себе в своєму ж суді. Це проявляється навіть в дрібницях. У суддівському середовищі ніхто не хоче проблем.
Суддівське самоврядування існує на папері. У себе в суді я підтримки не знайшла. У Раді суддів знають про мою ситуацію, але якоїсь підтримки мені надано теж не було. Я на собі відчула, наскільки наші суди не пристосовані для громадян. Навіть на елементарному рівні - наприклад, неможливо отримати якусь інформацію; до громадян в судах ставляться без належної уваги.
У законах можна прописати багато чого, але якщо не змінити ставлення суддів, працівників апарату до людей і своєї справи, то нічого не зміниться. Коли говорять про корупцію в судах, адміністративний тиск, то не можна сказати, що це тотальні явища, але вони досить поширені. Є й багато чесних суддів. Все залежить від самих людей - якщо я хочу бути незалежною, то на мене ніхто не може натиснути », - підкреслила суддя.