Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
10 жовтня 2018 року у місті Лондон відбулося офіційне відкриття Проекту Університету Квін Мері в Лондоні за підтримки уряду Великої Британії «Надання технічної допомоги у створенні Вищого суду з питань інтелектуальної власності в Україні».
Спеціалісти Проекту за два роки проаналізують правову базу, що регулює діяльність Вищого суду з питань інтелектуальної власності, нададуть рекомендації з використання найкращої світової практики та розроблять міжнародну навчальну програму для новопризначених суддів ІР-суду.
З метою сприяння у виконанні завдань Проекту створено Міжнародну експертну раду (МЕР), до складу якої входять провідні судді у сфері інтелектуальної власності, юристи-практики та науковці.
Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков як член МЕР взяв участь у першій зустрічі Ради в режимі відеоконференції та поінформував учасників дискусії про конкурсні процедури, які проходять кандидати на посади суддів Вищого суду з питань інтелектуальної власності.
Також Сергій Козьяков розповів про перебіг конкурсу до ІР-суду. Він зазначив, що 86 осіб набрали мінімально допустимий бал, визначений для анонімного письмового тестування. Ці кандидати продовжать учать у конкурсі.
«Україна добре відома у світі своїми аутсорсинговими послугами високої якості, значною кількістю професійних програмістів і зростаючою спільнотою стартапів. Надійна система захисту прав інтелектуальної власності має вирішальне значення для розвитку інноваційних секторів економіки, інвестиційної привабливості та економічного зростання», – наголосила співробітник Центру вивчення комерційного права Університету Квін Мері, доктор Ноам Шемтова.
«Уряд Великої Британії пишається можливістю надати підтримку новому суду України за допомогою Фонду добросовісного управління за участі Центру вивчення комерційного права Університету Квін Мері у місті Лондон. Успішне створення спеціалізованого суду з питань інтелектуальної власності сприятиме розвитку українського ділового середовища та слугуватиме прикладом для подальших змін в судовій системі», – додав пан Річард Дьюдні, Голова Фонду добросовісного управління.
Фонд добросовісного управління Міністерства міжнародного розвитку Великої Британії («ММР») та Міністерства закордонних справ Великої Британії («МЗС») уклав договір з Центром комерційного права Університету Квін Мері в Лондоні («ЦКП») щодо виконання проекту з надання технічної допомоги у створенні та діяльності спеціалізованого суду з питань інтелектуальної власності в Україні («Проект»). Проект було розпочато 01 березня 2018 року і він триватиме два роки.
Метою Проекту є надання підтримки у створенні та діяльності ефективного та якісного суду з питань інтелектуальної власності в Україні, що своєю чергою допоможе покращити рівень довіри бізнесу до судової системи, створить більш сприятливі інвестиційні умови в Україні та покращить ділову атмосферу, яка є рушійною силою інновацій та креативності, стимулюючи загальне економічне зростання та добробут.
Головними завданнями Проекту є оцінка ефективності законодавчих актів, що забезпечують створення суду з питань інтелектуальної власності, процесів його майбутньої роботи, а також підготовка рекомендацій щодо роботи цього суду, зокрема, на основі найкращого міжнародного досвіду країн, в яких система судового захисту інтелектуальної власності розвинута на високому рівні; розроблення рекомендацій стосовно можливих змін до існуючих нормативно-правових актів, пов’язаних зі створенням та функціонуванням суду з питань інтелектуальної власності; проведення тренінгу з права інтелектуальної власності для новообраних суддів Вищого суду з питань інтелектуальної власності; підтримка комунікації з партнерами Проекту, зокрема урядовими та судовими установами, об’єднаннями правників та бізнесу, науковцями та іншими користувачами системи захисту інтелектуальної власності, з метою забезпечення впровадження рекомендацій Проекту та ефективної роботи Вищого суду з питань інтелектуальної власності.